Zlom v případu bratrů unesených ze Strakonic. Policie je našla na Slovensku

Policie vypátrala dva chlapce, které unesli před několika dny z dětského centra ve Strakonicích jejich rodiče. Obě děti jsou v pořádku. Rodiče se policistům sami přihlásili, skončili v cele a zřejmě je čeká vazba. Chlapci ve věku čtyři a deset let jsou momentálně v dětském krizovém centru na Slovensku.

Sourozence odebral rodičům soud na základě předběžného rozhodnutí v červenci kvůli nedostatečné péči. Od té doby byli chlapci ve strakonickém centru. V pátek 13. října je navštívili jejich rodiče Anita Lackó a Bronislav Sloboda a bratry unesli.

Fištejn: Bojím se, že Zeman vyhraje. Po volbách udělá cokoliv, znovu hrozí ruská „bratrská pomoc“

Sourozenci v tomto zařízení byli od července. „Šlo o několikátou návštěvu rodičů, kteří si patrně dobře zmapovali situaci a únos si připravili,“ řekl tehdy pro ČTK jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Podle některých svědků rodiče použili při únosu pyrotechniku, aby odlákali pozornost. „O ničem takovém zprávy nemáme a domnívám se, že bychom to věděli,“ řekl k tomu Matzner.

Rodiče pocházejí ze Slovenska a podnikali v Rakousku. Poslední dobu měli ze zatím neznámých důvodů bydliště v Jihočeském kraji. „Ale celá rodina je pro nás zatím dost neprůhledná,“ uvedl Matzner.

 


SDÍLET
sinfin.digital