Zmizelá Míša už není „dítě v ohrožení“. Policie tuší, kde leží tělo

Ani poslední tipy od veřejnosti nepřinesly posun v pátrání po Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem. Na dotaz ČTK to potvrdila krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Školačka zmizela 11. ledna, měsíc před svými třináctými narozeninami. Policie před několika týdny případ odložila, po dívce ale stále pátrá. Kriminalisté se domnívají, že děvče je po smrti. Dívka už není v policejní databázi vedena jako Dítě v ohrožení, ale jen jako standardně pohřešovaná.

Zatím poslední tipy, které policie dostala, byly od psychotroniků a označovaly místa, kde by Michaela měla být. „Kriminalisté se veškerými podněty zabývají, avšak doposud nic konkrétního tyto nové podněty nepřinesly,“ řekla Hyšplerová. Obdobných informací dostala policie za více než půlroční pátrání desítky, k nalezení dívky ale nevedla žádná.

Zeman se do Bílého domu nepodívá. Mají ho tam za „protizápadního“ ruského nohsleda

I přesto policie informace od senzibilů prověřuje. „Ten člověk může být osoba, která k té věci má nějaký vztah, a ten vztah zastře tím, že se představí jako čarodějnice, psychotronik nebo nevím co. A proto nemůžeme podcenit takový poznatek,“ řekl už dříve náměstek krajského policejního ředitele Zbyněk Dvořák.

Dívka zmizela 11. ledna, v ten den nepřišla do školy. Její matka odcházela do práce kolem 5:00, v té době měla dívka doma oblečení a věci do školy. Fyzicky ji ale nekontrolovala. Když tentýž den v 18:54 nahlásila pohřešování, věci v bytě nebyly. Kriminalisté se přiklonili k tomu, že její zmizení má na svědomí partner její matky. Ten na konci ledna spáchal sebevraždu.

Sněmovna se kvůli lithiu mimořádně sejde za týden, ale není jasné kde. Sál je v rekonstrukci

Policii k tomuto přesvědčení dovedly hrubé rozpory v jeho výpovědích. Jeho auto bylo ráno 11. ledna zachyceno na kamerách na příjezdu do Plzně, byť kriminalistům tvrdil, že byl v té době doma. Po jeho smrti našli v jeho autě školní pomůcky patřící zmizelé školačce. Muže navíc kriminalisté podezřívali ze skutků se sexuálním podtextem. Byl také obžalován z pohlavního zneužití, k soudu už ale nedošlo.

Policie vyslechla skoro tisíc lidí, prohlédla stovky hodin kamerových záznamů a prověřila desítky tipů od veřejnosti. Opakovaně hledala tělo dívky jak na Plzeňsku, tak například na ústecké skládce. Policie před několika týdny případ odložila, lhůtu pro odložení případu stanovuje trestní řád. Minulý týden navíc školačka vypadla z databáze Dítě v ohrožení, která pomáhá zrychlit pátrání po hledaných dětech. Nadále je v databázi pohřešovaných.

Překvapilo mě, jak z rány valilo, myslel jsem na Trockého, vzpomíná Zaorálek. Po nehodě má klidnější režim

Policie se na základě všech informací, které shromáždila, domnívá, že děvče je po smrti a jeho tělo je ukryté na cestě mezi Ústím a Plzní, kde jediný podezřelý pracoval. „Určitě budeme dál pracovat s rodinou tak, abychom případně zjistili další indicie, které by nás mohly dovést k tělu,“ řekl už dříve kriminalista Martin Charvát.

SDÍLET
sinfin.digital