Zvrat v pátrání po ztracené Míše? Speciálně cvičený pes prý zachytil její stopu

Pátrání po pohřešované Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem nepolevuje ani o víkendu. Kriminalisté vyhodnocují informace získané od veřejnosti ale i od speciálně vycvičeného policejního psa, který přijel Míšu hledat až z Německa. Údajně zachytil Míšinu stopu, napsal server Blesk.cz.

Kromě speciálního týmu se do pátrání už zapojil i rozšířený tým kriminalistů z jednotlivých územních odborů v kraji. Ti zajišťují záběry z městských kamerových systémů jednotlivých měst a dalších důležitých míst.

VIDEO: Trojice třeťáků přežila v Itálii dva dny pod lavinou. Pod kulečníkem jedli Nutellu

Dvanáctiletá dívka se pohřešuje už jedenáctý den. Školačka zmizela podle policie pravděpodobně 11. ledna, kdy nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den v podvečer. Ráno kolem 05:00 odcházela do práce, dívku ale nekontrolovala. Dívčin telefon byl naposledy aktivní 10. ledna večer.

Policejní psychologové vysvětlují, proč naděje na dobrý konec případu klesá

Pátrat po dívce přijel z Německa i speciálně vycvičený pes. Sedmiletá fenka Hippie dokázala najít už několik ztracených dětí, pachové stopy se totiž v místě mohou držet až několik týdnů. Podle TV Nova se to skutečně potvrdilo. Fenka dívčinu stopu zachytila na cestě do školy, co přesně to ale znamená policie nesdělila.

Kdo by přijal euro a kdo nejmenoval Babiše premiérem. Názory prezidentských kandidátů přehledně

Policie vyhlásila pátrání v kategorii Dítě v ohrožení, což je Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Funguje jako systém včasného varování v případech, kdy může být v ohrožení život nebo zdraví pohřešovaného dítěte. Jeho cílem je především zrychlit pátrání a předávání informací. Po dívce se pátrá nejen v Česku, ale i v zahraničí.

Text vyšel na serveru Blesk.cz. Další podrobnosti o případu zde.

 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

 

SDÍLET
sinfin.digital