Český rozhlas spouští svůj třetí webový portál, chce pro něj budovat interaktivní pořady

04. 12. 2019 • 19:38

Český rozhlas spouští již svůj třetí webový projekt. Po stránkách Rozhlas.cz a iRozhlas.cz přišlo nyní veřejnoprávní médium s webovým projektem a mobilní aplikací mujRozhlas.cz, který se má soustředit na živé vysílání a na nové a interaktivní audio formáty.

Český rozhlas ve středu spustil projekt mujRozhlas, který tvoří třetí pilíř jeho internetové strategie. Kromě živého vysílání všech stanic rádia nabídne i výběr archivních pořadů a audioprodukci vyrobenou přímo pro on-line prostředí. Hlavním cílem projektu je zvýšení on demand poslechovosti audio obsahu Českého rozhlasu na internetu, oslovení nového publika a zavedení nových technologických inovací.

„Po dvou letech intenzivní práce a úsilí spustíme projekt, který nemá v rámci České republiky obdoby. Je součástí dlouhodobé strategie digitalizace obsahu a nabídne veškeré audio služby Českého rozhlasu na jednom místě,“ uvedl při spuštění generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Audioportál mujRozhlas nabídne živé vysílání včetně funkce timeshift, záznamy odvysílaných pořadů, nové obsahové formáty vyrobené speciálně pro on-line distribuci a také speciality z archivu Českého rozhlasu. Bude jej možné stáhnout jako aplikaci do mobilu nebo používat na počítači v internetovém prohlížeči.

Do konce ledna by měl projekt mujRozhlas plně nahradit současnou aplikaci iRadio a starý audio archiv, který je součástí stránky hledani.rozhlas.cz. Nasazování služby bude postupné, aby se mohli stávající uživatelé sžít s novým prostředím a navyknout si na nové služby.