Flashnews v bleděmodrém? Na trhu se objevila další podobná platforma, jde údajně jen o test

Na tuzemský zpravodajský trh přišla po Flashnews další platforma, která cizím bere a sobě dává. Jde o zpoplatněný agregátor sportovních podcastů Sportcast. Ty přitom lidé už nyní poslouchají většinou zdarma, nová služba si však za jejich obsah chce účtovat peníze. Paradoxně, ani po vyplnění registrace se lidé ke slibovaným podcastům nedostanou. Co vypadá jako nová služba, je jen testovací platformou tuzemské technologické společnosti.

Sportcast slibuje, že lidem umožní poslouchat „všechny podcasty o sportu na jednom místě“ – tak aby uživatel „už nemusel nic vyhledávat“. Netřeba dodávat, že součástí stránky je i podrobně vypracovaný ceník, stejně jako ukázky známých podcastů či příslib tříměsíčního období zdarma. Ve skutečnosti se ale o žádnou novou službu nejedná. Jde jen o testovací prostředí, které zkoumá zájem zákazníků a sbírá jejich osobní údaje a preference. Za novým projektem stojí společnost Creative Dock, od níž už vzešly například projekty jako Zonky či Mutumutu. 

Registrací ve Sportcastu se tak zatím k žádné nové službě nedostanete – celá stránka, služba i proces registrace fungují jen jako testovací prostředí k tomu, aby si Creative Dock ověřil, zda je o takovou službu na trhu zájem. „Je to testovací platforma, kde žádný obsah nezískáte,“ uvádí na dotaz INFO.CZ Creative Dock. Toto se však už bohužel nedozví uživatelé platformy, kterým firma slibuje tři měsíce poslechu bez reklam zdarma. Pokud si projdete registračním procesem, odevzdáte firmě své osobní údaje a preference a stránka vám na konci procesu pouze sdělí, že se nachází v testovací fázi a firma se ozve zpět.

Provozovatel FlashNews brzy narazí do zdi. Jeho přístup vůči vydavatelům ukazuje, že se z ničeho nepoučil

sinfin.digital