František Savov přišel o Mladou frontu, jeho expartnerku sundali z čela představenstva

24. 06. 2020 • 15:34

Český podnikatel operující z londýnského exilu František Savov přišel o vydavatelství Mladá fronta (MF), které dosud ovládal. Jak vyplývá ze zápisu v insolvenčním rejstříku, jediným akcionářem tohoto mediálního domu je od konce května Pavel Boušek, který akcie získal od věřitele Crane Constancy Investment. Jako jeden z prvních kroků, který Boušek po nástupu do funkce učinil, bylo odvolání bývalé partnerky Františka Savova Markéty Novákové z funkce předsedkyně představenstva.

V obchodním rejstříku je nicméně stále Markéta Nováková jako předsedkyně představenstva uvedená a v dokumentech zanesených v insolvenčním rejstříku ještě 23.6. za Mladou frontu oficiálně jako předsedkyně představenstva vystupuje. „I proto jsme přistoupili k tomu, že jsme zveřejnili ten zápis v insolvenčním rejstříku. Tím dáváme světu na vědomí, že paní Nováková není nadále statutárním orgánem Mladé fronty a jestli tak bude nadále činit, tak si musí ty důsledky přičítat sama sobě,“ doplňuje Hýsková.

Podle šéfky komunikace Mladé fronty Pavlíny Míčové neznamená změna vlastníka žádné překážky v dalším osudu vydavatelství, které nyní čeká na nového majitele. „Uvedená změna nemá žádný vliv na připravované kroky směřující k transparentnímu prodeji vydavatelství Mladá fronta jako celku, včetně všech existujících divizí,“ uvedla Míčová.