Servery SW.cz a Stahuj.cz prodává Economia vydavateli Lupy.cz

ČTK, bau

26. 07. 2018 • 18:03

Servery SW.cz a Stahuj.cz, nabízející software, prodává vydavatelství Economia majiteli serveru Lupa.cz, firmě Internet Info. Economia to oznámila dnes v tiskové zprávě. Hodnotu investice žádná z firem nezveřejnila. SW.cz je e-shop se softwarem a Stahuj.cz nabízí i bezplatné stahování programů. Pod Internet Info již patří třeba server Slunečnice.cz, který má stejnou náplň jako Stahuj.cz.

„Získané finanční i kapacitní zdroje budeme investovat do dalšího rozvoje placeného obsahu,“ uvedl generální ředitel Economie Roman Latuske.

„Značky Stahuj.cz a SW.cz, které se nyní potkají pod společnou střechou s naším portálem Slunečnice.cz, patří k tradičním a známým službám na českém internetu, proto je i do budoucna chceme zachovat. Chystáme se však investovat do modernizace jejich podoby a využít synergií, které se nabízejí,“ sdělil jednatel Internet Info Marek Antoš.

Internet Info letos již podle Lupy.cz koupilo server Business.center.cz, který nabízí informace z oblasti práva, daňové problematiky nebo účetnictví, a následně ho provázalo se svým serverem Podnikatel.cz.

Internet Info působí na trhu od roku 1998 a kromě zmíněných webů provozuje třeba internetový deník Měšec.cz zaměřený na osobní finance nebo server Navrcholu.cz, který vyhodnocuje návštěvnost webů. Vedle toho pořádá konference Czech Internet Forum, E-Business Forum, WebTop100 a vyhlašuje anketu Křišťálová Lupa. Hlavní obchodní podíl ve firmě má Antoš.

Economia vydává deník Hospodářské noviny, týdeníky Ekonom a Respekt a několik odborných titulů. Také provozuje weby Aktuálně.cz, IHNED.cz, Atlas.cz nebo Volný.cz. Jediným akcionářem společnosti je finančník Zdeněk Bakala.

SDÍLET