Twitter hodil přes palubu svůj charakteristický princip. Limit 140 znaků definitivně padnul

Uživatelé sociální sítě Twitter mohou ode dneška psát zprávy o dvojnásobném rozsahu než dosud. Americká firma oznámila, že do jednoho příspěvku lze napsat až 280 znaků místo současných 140. Opatření se setkalo se smíšenými reakcemi a řada lidí označila prodlužování zpráv za zbytečné.

Twitter testoval používání delších zpráv na vybraných uživatelích od září a tvrdí, že zkouška měla pozitivní výsledky. "Lidem, kteří měli více prostoru na tweet, se dostalo více pozornosti, sledovalo je více lidí a strávili na twitteru více času," uvedla společnost na svém blogu.

Nechali jsme vyrůst nebezpečného soupeře. Přišel čas zúčtování s Googlem a Facebookem? Komentář M. Půra

O zvýšení počtu znaků na příspěvek uvažovala už několik let, sáhla k němu však až po 11 letech existence v době, kdy jí kvůli silné konkurenci klesají příjmy. Testováním novinek se proto snaží zvýšit návštěvnost sítě.

Změna se týká všech jazyků kromě korejštiny, japonštiny a čínštiny. Lidem píšícím v těchto jazycích stačí vzhledem k charakteru písma méně prostoru pro vyjádření, než je tomu například u francouzštiny nebo španělštiny, uvedl Twitter.

SDÍLET
sinfin.digital