Utkání českých hokejistů s Američany vidělo 1,29 milionu diváků

ČTK

bau

Čtvrtfinálové utkání českých hokejistů s Američany na mistrovství světa v Dánsku sledovalo ve čtvrtek odpoledne v České televizi 1,293 milionu diváků starších 15 let. Na zápas přepnul každý druhý člověk, který tou dobou televizi sledoval. Přímý přenos utkání, ve kterém Češi prohráli 2:3, byl třetím nejsledovanějším přenosem z letošního šampionátu. Nejvíce lidí přitáhlo 10. května k obrazovkám utkání s Ruskem. Vyplývá to z informací, které poskytla mluvčí ČT Michaela Zahrádková.

Sledovanost utkání s Američany v průběhu zápasu stoupala. První třetinu, po které Češi prohrávali 0:2, vidělo 1,19 milionu lidí. Druhou třetinu, dohranou za vyrovnaného stavu, už sledovalo 1,458 milionu diváků. Závěrečná část zápasu přilákala 1,62 milionu lidí.