Zvrat v boji o Mladou frontu. Objevil se nový zájemce a vítěze aukce může dodatečně přeplatit

04. 09. 2020 • 09:06
Cesta k prodeji insolventního vydavatelství Mladá fronta ještě není ani zdaleka uzavřená. Ačkoliv ve středeční on-line aukci zvítězila příhozem 50,1 milionu korun společnost PP Partners, její majitel Andrej Čírtek stále nemá jisté, že vydavatelství bude moci koupit. Tím spíš po včerejším jednání věřitelského výboru, na kterém se objevil nový zájemce o mediální dům, který se středeční aukce neúčastnil. Ačkoliv není zřejmé o koho jde, ani proč se do aukce nemohl či nechtěl zapojit, soud mu dal šanci vydavatelství koupit.

Společnost PP Partnes Andreje Čírtka, která v on-line aukci za vydavatelství Mladá fronta nabídla nejvyšší cenu 50,1 milionu korun, ještě nemá vyhráno. Věřitelský výbor se včera s insolvenční správkyní, soudem a za účasti státního zástupce dohodl, že umožní takzvaný předražek. Tedy že dovolí zvýšit nabídku i po ukončení samotné aukce. Její vítěz, společnost PP Partners Prague, má následně možnost tuto nabídku dorovnat.

Jak vydavatelství Mladá fronta uvedlo v tiskové zprávě, firma eviduje nového zájemce o vydavatelství, který se středeční aukce neúčastnil. Tento zájemce, který by chtěl možnost využít, musí do 8. září 2020 do 12:00 hodin doručit Krajskému soudu v Českých Budějovicích závaznou nabídku a v totožném termínu musí složit sto procent ceny na bankovní účet. Nabídka navíc musí být nejméně o 25 procent vyšší, než kolik činí vítězná nabídka společnosti PP Partners Prague. Následně může vítěz aukce, společnost PP Partners Prague, dorovnat nejvyšší nabídku do 8. září do 15:00 hodin.

Konečné slovo v otázce prodeje vydavatelství Mladá fronta bude mít insolvenční soud, jehož finální souhlas je pro dokončení prodeje vydavatelství klíčový.