Vrah celebritou: Časopis dal na obálku zpěváka, který zabil manželku. Teď je pod palbou kritiky

Přední francouzský hudební časopis Les Inrockuptibles vzbudil rozruch a kritické reakce, když na obálku svého nejnovějšího čísla umístil minulý týden zpěváka Bertranda Cantata, jenž v roce 2003 ubil svou přítelkyni, herečku Marii Trintignantovou. Vedení redakce v prohlášení připustilo, že výběr Cantata byl sporný, a omluvilo se všem, kterých se obálka mohla dotknout.

Módní časopis Elle v reakci na titulní stránku Les Inrockuptibles věnoval Trintignantové úvodník, nadepsaný „Ve jménu Marie". Uvedl, že je určen všem ženám, které se staly obětí násilí páchaného muži.

Pražské elity kážou ze zlatého nočníku. Nedivte se, že lidi mají radši Zemana, říká Kartous

Cantat v roce 2003 během hádky v hotelu v litevské metropoli Vilniusu uhodil svou partnerku tak, že za několik dní zemřela na otok mozku. O rok později byl odsouzen k osmi letům vězení. V roce 2007 byl podmínečně propuštěn. Nyní se snaží obnovit svou kariéru a vydává nové sólové album.

Magazín Les Inrockuptibles své rozhodnutí podle BBC hájil tím, že Cantata sleduje už od 80. let a že článek uvnitř čísla neopomíjí ani kontroverzní témata, například to, zda má Cantat právo vystupovat na veřejnosti.

Polemika nastala v době, kdy propukl skandál kolem amerického filmového producenta Harveyho Weinsteina, jenž čelí obvinění ze znásilnění a sexuálního obtěžování žen.

Jak kroužkovat při volbách? Můžete označit až čtyři favority. Poradíme, jak na to

Kauza má velký ohlas i ve Francii. Státní tajemnice pro rovnost mezi pohlavími Marlène Schiappaová v pondělí představila návrh zákona pro boj se sexuálním násilím a první dáma Brigitte Macronová vyzvala ženy, aby nemlčely a ty, kdo je obtěžoval, nahlásily.

SDÍLET
sinfin.digital