3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

V obchodním centru ve městě Thornton v Coloradu zahynuli tři lidé poté, co je zastřelil dosud neznámý útočník. Policie podezřívá ze střelby dva muže. Oba jsou údajně stále na svobodě. Prezident Donald Trump dnes oznámí, koho vybral za příštího šéfa americké centrální banky (Fed). Za favorita je považován člen Rady guvernérů Fedu Jerome Powell, ale spekuluje se i o ekonomovi Johnovi Taylorovi ze Stanfordovy univerzity. Opilí turisté mají v Amsterodamu útrum, alespoň co se týče jízdy na takzvaných pivních kolech. Kvůli stížnostem na hlučné a podnapilé turisty zakázali v Amsterodamu pivní kola (beer bikes), pojízdné bary se sedadly pro dvanáct lidí, kteří pohánějí zařízení silou vlastních nohou.

Při střelbě v obchodním centru v USA zahynuli tři lidé

Přestřelka v obchodním centru v Coloradu má tři oběti. Na místě přišli o život dva muži a zemřela i žena, která byla se zraněními převezena do nemocnice. Oznámila to policie. Vyšetřovatelé zatím stále nezveřejnili detaily o okolnostech střelby. Policie v Thorntonu, který leží zhruba 16 kilometrů severovýchodně od Denveru, uvedla ve středu večer místního času na Twitteru, že reaguje na střelbu v obchodním centru. Místní televize přinesla záběry, na kterých bylo vidět kolem obchodu množství policejních aut a ambulancí, napsala agentura AP. Server theDenverChannel.com s odvoláním na informované zdroje uvedl, že policie podezřívá ze střelby dva muže. Oba jsou údajně stále na svobodě.

Trump chce zrušit loterii o přistěhovalecké zelené karty. Věří, že otevřela dveře do USA i newyorskému útočníkovi

Donald Trump dnes oznámí, koho vybral za příštího šéfa Fedu

Prezident Donald Trump dnes oznámí, koho vybral za příštího šéfa americké centrální banky (Fed). Za favorita je považován člen Rady guvernérů Fedu Jerome Powell, ale často je zmiňován také ekonom John Taylor ze Stanfordovy univerzity. Prezidentova kandidáta ještě bude muset schválit Senát. Není vyloučeno ani to, že šéfkou Fedu zůstane Janet Yellenová, jejíž nynější funkční období končí v únoru. Počínání Yellenové v čele Fedu Trump během předvolební kampaně kritizoval, později k ní však zaujal vstřícnější postoj.

Newyorský terorista může skončit na hrozivém Guantánamu. Trump ho má za zvíře

V Amsterodamu po protestech zakázali takzvaná pivní kola

Kvůli stížnostem na hlučné a podnapilé turisty zakázali v Amsterodamu takzvaná pivní kola (beer bikes), pojízdné bary se sedadly pro dvanáct lidí, kteří pohánějí zařízení silou vlastních nohou. Zákaz provozování atrakce oblíbené třeba u mužů na předsvatebních večírcích začal platit ve středu a vztahuje se na historický střed nizozemského hlavního města, informovala agentura AP. O zákazu rozhodl už v úterý nizozemský soud, a postavil se tak proti čtyřem firmám, které pivní kola turistům v Amsterodamu dosud půjčovaly. Soud souhlasil s argumenty amsterodamské radnice, podle které pojízdný bar ruší veřejný pořádek a blokuje dopravu v úzkých uličkách města. Podle zástupců města osazenstvo pivních kol nezřídka ruší obyvatele svým křikem a navíc často močí na veřejnosti. 

SDÍLET
sinfin.digital