3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Spojené státy budou i nadále pokračovat v boji proti teroristům v Afghánistánu. Oznámil to dnes americký prezident Donald Trump, podle kterého by byly důsledky stažení armády nepřijatelné. Jaké další zprávy ze zahraničí by vás dnes neměly minout?

Důsledky stažení z Afghánistánu by byly podle Trumpa nepřijatelné

Spojené státy budou pokračovat v boji proti teroristům v Afghánistánu, aby se vyhnuly nepřijatelným důsledkům rychlého stažení americké armády ze země. Řekl to dnes prezident Donald Trump, který na vojenské základně Fort Myer poblíž Washingtonu představil novou americkou strategii pro Afghánistán a jižní Asii. Zájmem Washingtonu ve vztahu k Afghánistánu a Pákistánu je podle něj především zajistit, aby se nestaly útočištěm pro teroristy ohrožující USA. Washington posílí svou přítomnost v Afghánistánu, kolik vojáků do země nově pošle, Trump ale neřekl. „Nakonec zvítězíme,“ ujistil americký lid Trump.

Hrad zakázal oslavu režiséra Horkého v Jižních zahradách. Mynář tam narozeniny oslavit mohl

Zemětřesení na ostrově Ischia si vyžádalo nejméně dvě oběti

Přinejmenším dvě oběti a 25 zraněných si vyžádalo zemětřesení, které zasáhlo v pondělí večer jihoitalský ostrov Ischia. S odvoláním na úřady o tom dnes informoval list Corriere della Sera. Záchranáři celou noc dostávali zpod trosek zavalené lidi. V důsledku otřesů o síle čtyř stupňů se především v severní části ostrova, který leží nedaleko Neapole, zřítilo několik domů i část kostela. List Corriere della Sera uvedl, že právě padající trosky z kostela zabily starší ženu. Druhou obětí je žena, jejíž tělo záchranáři vyprostili během noci zpod trosek. Na mnoha místech jsou přerušeny dodávky elektřiny. Úřady evakuovaly také nemocnici na severním pobřeží.

KLDR rozšiřuje kvůli sankcím nelegální výrobu drog. Hledá tak cestu k financování jaderného programu

Lidé mohou uctít oběti ze Španělska zápisem do kondolenční knihy

Lidé mohou uctít památku obětí teroristických útoků v Katalánsku zápisem do kondolenční knihy španělského velvyslanectví v Praze. Vystavena bude dnes a ve středu v Cervantesově institutu, který sídlí v ulici Na Rybníčku v Praze 2. Útoky z minulého týdne mají 15 obětí. „Obrací se na nás řada lidí, kteří by chtěli podpořit Španělsko po tragických událostech z posledních dní. Jsme jim za to velmi vděční,“ uvedli zástupci institutu. Dnes bude kondolenční kniha k dispozici od 10:00 do 16:00, ve středu pak od 10:00 do 15:00.

SDÍLET
sinfin.digital