Britské pobřeží zahalila tajemná chemická mlha, desítky lidí skončily v nemocnici

luš

Záchranáři museli v neděli kvůli neznámé chemické látce ve vzduchu evakuaovat pláž Birling Gap ve východním Sussexu v Anglii. Lidé měli problémy s dýcháním, zvraceli a pálily je oči. Přes sto třicet jich muselo být ošetřeno v nemocnici, informovala BBC.  

Před pátou hodinou odpolední (18 hodin SELČ) začali na policii volat první lidé, kteří si stěžovali na pálení očí a nepříjemný pocit v hrdle. Obtíže připisovali podivnému chemickému oblaku, který se znenadání objevil. 

Kyle Crickmore, který byl s rodinou na pláži v Birling Gap, řekl BBC, že se místo vyprázdnilo během deseti minut. Crickmore popsal, že se „mlha vyvalila odnikud“ a „ve vzduchu byl silný pach chlóru“. Podle záchranářů se ale o chlór zřejmě nejedná, protože následky zasažených lidí nebyly zase tak vážné.

Prezident okupantů a estébáků. Lítost? Ani omylem. Komentář Zdeňka Šarapatky

Mlha se nejdříve vyskytla na pláži Birling Gap a pak se přesouvala na východ podél pobřeží až k Bexhillu. V nemocnicích nakonec muselo být ošetřeno 133 lidí.

Sussexská policie zatím příčinu podivné chemické mlhy nezjistila. I tak se ale situace v oblasti vrátila v pondělí k normálu, pláže jsou otevřené jako kterýkoliv jiný den.

Podle vyšetřovatelů zřejmě přišla mlha od moře. Už dříve totiž směrem z Francie větry přivály emise z některých podniků. Toto podezření se však zatím nepotvrdilo.

SDÍLET
sinfin.digital