Češky zastrašovaly svědka, který je v Británii udal pro moderní otrokářství. Čeká je vězení

Na dva roky až osm let poslal britský soud do vězení čtyři Češky za to, že zastrašovaly muže, který je nahlásil na policii pro podezření z moderního otrokářství. Podle serveru DevonLive členky gangu, který byl již souzen za obchodování s lidmi, se k trestnému činu přiznaly.

Celkem pětičlenný gang, o kterém britská média v minulosti psala jako o romské rodině, přivezl do Británie sedm mužů náležejících do kategorie zranitelných osob. Skupina tyto muže nutila k práci a její výtěžek si za pomoci vydírání i násilí nechávala pro sebe.

Uprchlíci odjíždějí z Německa na dovolenou do země, odkud utekli. Úřady jim chtějí azyl odebrat

V roce 2015 proti gangu jeden z využívaných mužů vypovídal. Tento svědek se poté vrátil do Česka, kde ho ovšem gang vypátral, uvěznil a přinutil napsat dopis britským úřadům s tvrzením, že svědčil křivě. Komplikovaný soudní proces se tak zadrhl do doby, než britští vyšetřovatelé muže znovu vyslechli poté, co svým věznitelkám utekl.

V roce 2016 byly nakonec dvě z dnes odsouzených Češek odsouzeny k 6,5 roku vězení za provozování moderního otrokářství. Šlo o první proces, který se v hrabství Devon a Cornwall týkal tohoto trestného činu, upozornil web DevonLive.

SDÍLET
sinfin.digital