Čeští řidiči se bojí jezdit do Británie. Migranti na jaře útočí stále více

Lucie Bednárová

Kvůli jarnímu počasí a vyšším teplotám vzrostl v okolí města Calais na francouzsko-britské hranici počet migrantů, kteří se chtějí nelegálně dostat do Spojeného království. K cestě využívají čekající kamiony, do kterých se násilně vloupávají, a nic netušící řidiči kvůli tomu čelí vysokým pokutám ze strany britských kontrol. Podle informací INFO.CZ české úřady situaci monitorují a nechtějí, aby pokuty dopadaly na poctivé řidiče a dopravce. Záležitostí se už zabýval i Brusel.

To, že se jedná o vážnou situaci, potvrzují i zástupci českých ministerstev. Podle ministra dopravy Dana Ťoka za to může především nedostatečná ostraha hraničního prostoru kolem města Calais, kterou francouzské úřady nejsou schopny dodržovat i přesto, že to v minulosti opakovaně slibovaly.

„Ze strany Francie jsme byli ubezpečeni, že francouzské bezpečnostní a kontrolní orgány budou v tomto ohledu posíleny, tak aby pak sankce nedopadaly na poctivé řidiče. Nemělo by docházet k situacím, kdy pohraniční kontrola prohlásí nákladní prostor jako prověřený, a poté britští pohraničníci ilegální migranty objeví,“ řekl INFO.CZ tiskový mluvčí rezortu dopravy Tomáš Neřold. Ministr Ťok ujišťuje, že při nejbližší příležitosti problém probere se svým britským protějškem.

Vydírání Zemana kvůli pornu v počítači? Nepoužívá ani mail, tvrdí kancléř Mynář

sinfin.digital