Cestujícího s platnou letenkou surově vyvlekli z letadla. Šéf aerolinky ho ještě pomluvil

IvM

11. 04. 2017 • 13:32

Americká letecká společnost si zadělala na pořádný problém. Firma United Airlines totiž na zaplněný let z Chicaga do Louisville potřebovala dostat i několik svých zaměstnanců. Vyzvala dobrovolníky, kteří by za kompenzaci místa uvolnili a letěli jiným spojem. Nikdo se ale nepřihlásil, a tak se začalo losovat. Nešťastníka, kterého náhoda určila, pak policisté násilím odvlekli z paluby, i když měl zaplacenou letenku a nijak se neprovinil. Aerolinky svůj postup hájí, že byl podle pravidel, vlna negativních reakcí je ale donutila alespoň k omluvě.

Společnost United Airlines si tento let za rámeček nedá. Letadlo se ani nedalo do pohybu a na světě byl skandál, který nemá obdoby. 

Společnost se rozhodla na přeplněný let dostat i své zaměstnance. Jeden z pasažérů, které los určil jako člověka, který má uvolnit místo, svoje sedadlo odmítal opustit. Pak se strhla ostudná přetahovaná, při které muži v uniformách zmateného pasažéra surově vyvlekli z letadla ven. Nijak se neprovinil a měl platnou a hlavně zaplacenou letenku.

Incident a pobouřené reakce dalších cestujících zachycuje řada videí zveřejněných na síti.  

3368788:article:true:true:true

Podle dostupných informací byl zmíněný muž lékař, který odmítal z letu vystoupit, protože na další den měl objednané pacienty, a kdyby využil pozdější spoj, přišel by do práce pozdě.

Další video, které se objevilo na internetu, zachytilo vyvedeného muže, jak se snaží vrátit zpátky do letadla, vypadá zmateně a říká, že musí jet domů.

Pro United Airlines to není první ostudný incident za poslední dobu. Před časem byla tato společnost zmiňovaná kvůli případu dvou mladých dívek, které nepustila na palubu jen proto, že na sobě měly legíny a jejich oděv tak nesplňoval předepsaná pravidla.

Společnost teď také čelí nejrůznějším narážkám. Například v souvislosti s „vyhoštěným pasažérem“ slovník Merriam-Webster zveřejnil na Twitteru status, ve kterém vysvětluje, co přesně znamená slovo „dobrovolník“. Firmě a pánům v uniformách to totiž evidetněn nebylo jasné.

3368807:article:true:true:true

SDÍLET