Chlubil se tím, že díky němu vyhrál Donald Trump volby. Teď tvůrce falešných zpráv zemřel

Zřejmě na předávkování léky zemřel ve Spojených státech Paul Horner, označovaný za krále falešných zpráv. Osmatřicetiletý Horner, který své nepravdivé články publikoval na facebooku a na různých webových stránkách, o sobě mimo jiné prohlašoval, že byl hlavním strůjcem vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách. K Hornerovým známým falešným zprávám patří i tvrzení, že bývalý prezident Barack Obama je gay a radikální muslim.

Zpravodajský server BBC uvedl, že Horner byl nalezen mrtvý 18. září ve své posteli ve městě Laveen v americkém státě Arizona.

Hra o Trumpa. Ruská aféra rozkládá prezidentovo okolí, takto se jeho lidé lísali k Rusům

Takzvané fake news byly jedním z velmi diskutovaných témat v souvislosti s loňskými prezidentskými volbami v USA, v nichž Trump překvapivě porazil demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou. Výsledek hlasování podle některých názorů ovlivnila právě záplava falešných zpráv.

Hornerovo smyšlené tvrzení, že demonstranti dostávají zaplaceno 3000 dolarů za to, aby se účastnili protestních akcí proti republikánskému kandidátovi Trumpovi, sdíleli na internetu i Trumpův syn Eric či bývalý šéf Trumpova volebního týmu Corey Lewandowski.

Válka o peníze: Babiš a novinářka Uhlová se kvůli práci v drůbežárně osočují ze lži, hrozí žaloby

Horner nicméně své články hájil s tím, že jde o "politickou satiru". "Je to humor a komedie," řekl v prosinci televizi CNN. "Snažím se tak vzdělávat lidi," dodal.

Na otázku, zda cílem jeho falešných zpráv bylo pomoci Trumpovi k volební výhře, uvedl: "Ne. Nenávidím Trumpa."

SDÍLET
sinfin.digital