Chlubil se zbraněmi a chtěl zabíjet. Teď pravicový extremista z Charlottesville prosí policii o slitování

17. 08. 2017 • 16:27

Christopher Cantwell je k smrti vyděšený. Jeden z řečníků pochodu extrémní pravice v americkém městě Charlottesville a hlavní aktér reportáže televize Vice News se změnil z drsného hocha chrastícího zbraněmi na uplakaného muže, který volá po pochopení. Místní policie na něj totiž vydala zatykač a holohlavý, po zuby ozbrojený muž se teď začal o svou budoucnost obávat. Natočil proto několikaminutové video, vekterém pláče a strážce zákona na něm vyzývá ke shovívavosti. „Nevím, co mám dělat,“ stěžuje si. 

V reportáži Vice News to byl největší drsňák. Zastánce nadvlády bílé rasy Christopher Cantwell okázale ukazoval své pistole a automatické zbraně, rezolutně hrozil, že své oponenty zabije, pokud bude muset. Tvrdil také, že žena, která zemřela po nájezdu autem, nezemřela neprávem. Nyní to již nejspíše neplatí.

Své nejnovější video totiž Cantwell totiž celé proplakal. „Doslechl jsem se, že je na mě vystavený zatykač,“ štkal. „Po telefonu mi to ale policie odmítla potvrdit a nasměrovala mě k soudu. Já si ale nemyslím, že by bylo moudré, abych tam chodil. Když je venku výjimečný stav, je tu národní garda a tak,“ vysvětluje Cantwell.

Přitom ještě pár dní zpět hrdě v davu podobně smýšlejících jedinců mašíroval s pochodní ulicemi Charlottesville a nebál se čerta nic. Situace se však evidentně změnila. Sociální sítě Facebook, Twitter a Instagram mu po reportáži Vice News zablokovaly jeho účty, spolubojovníci se mu rozprchli a on se musí nyní schovávat.

„Naši nepřátelé se nezastaví. Nadávají, vyhrožují a jsou všude okolo,“ tvrdí extremista.

Proto vyzval policii, že pokud ta chce, aby se jí vzdal, má mu zavolat na telefon. „Jsem ozbrojený, ale s vámi nechci žádné násilí. Pokud si ověřím, že jste skutečně od policie, řeknu vám, kde jsem, nechám vás, abyste mě přišli zatknout,“ tvrdí na videu.

„Jsem opravdu zděšený, hrozně se bojím, že mě zabijete. Pokud bych měl jít dnes do vězení, tak by to ku*va nebylo poprvé. Nechci tam jít a nemyslím si, že bych tam měl jít, ale udělám, co je třeba,“ uzavírá vystrašený radikál.