Donald Trump si na vlastní oči prohlédl, co napáchala Irma. Váznoucí dodávky proudu ohrožují lidské životy

Americký prezident Donald Trump dnes navštívil s manželkou Melanií Floridu, která se vzpamatovává z následků hurikánu Irma. Prezidentský pár v doprovodu viceprezidenta Mikea Pence přiletěl na základnu ve Fort Myers, odkud se pak přesouvá do města Naples, kde se sejde přímo s lidmi postiženými přírodní pohromou.

„Viděli jsme tu devastaci a bohužel ji ještě uvidíme,“ řekl americký prezident po svém příletu do Fort Myers na západním pobřeží Floridy, tedy v oblasti, která byla nejvíce postižena bouří.

Trump pochválil „neuvěřitelnou“ práci místních úřadů při nápravě škod, včetně zaměstnanců elektrárenských společností „z celé země“, kteří pracují na tom, aby obnovili dodávky elektrické energie.

Bez energie je stále více než 2,6 milionů obyvatel Floridy. V oblasti sužované po bouři velkými vedry je zásobování elektrickým proudem klíčové kvůli obnově služeb a otevření obchodů. Výpadek spojován i s úmrtím již osmi obyvatel místního domova pro seniory s pečovatelkou službou, neboť v něm nefunguje klimatizace. Z domova bylo hospitalizováno 115 osob na následky dehydratace a dýchacích potíží.

SDÍLET
sinfin.digital