Drama při ruském armádním cvičení. Vrtulník vypálil raketu na přihlížející lidi

lup

Při masivním ruském cvičení Západ 2017 se věci vymkly kontrole. Jeden z vrtulníků omylem vypálil střely na místo, kde lidé přihlíželi manévrům. Informoval o tom ruský server 66.ru, který zveřejnil video zachycující incident. Nejméně dva lidé při něm byli vážně zraněni.

Incident se dle ruských zpravodajských serverů odehrál na střelnici nedaleko Petrohradu někdy v posledních dnech. Přesné datum není známo, nicméně mělo se tak stát krátce před návštěvou prezidenta Vladimira Putina, který cvičení osobně sledoval v pondělí.

Itálií cloumají otřesné případy znásilnění. Nahou Němku našli spoutanou v centru Říma, Finku napadl migrant z Bangladéše

Příčinou incidentu je podle dostupných informací technická závada, kvůli které jeden z vrtulníků Ka-52 odpálil střely. „Nalétaly na cíl, zbývalo jim asi 500 metrů, ale pak se něco stalo a došlo k odpalu střely,“ popsal zdroj serveru 66.ru. „Nejméně dvě auta shořela, dva lidé byli vážně zraněni a jsou v nemocnici,“ dodává. Jednalo se prý zřejmě o novináře. Video zachycuje střelu explodující kousek od místa, kde stál muž s kamerou, který se následně dává na úprk.

Manévry běloruských a ruských jednotek začaly ve čtvrtek v Bělorusku a na západě Ruska a potrvají do středy. V metropolích států NATO a hlavně ve státech sousedících s Ruskem vyvolávají obavy z možné přípravy na budoucí válku. Moskva uvádí, že cíl manévrů je „obranný a protiteroristický“.

SDÍLET
sinfin.digital