Drogy, znásilnění i vynucený potrat. Rodina prožila pět pekelných let v zajetí Tálibánu

Nejen tzv. Islámský stát páchá zvěrstva na lidech. Aktivní jsou stále také teroristé z organizace Tálibán. List Toronto Star přinesl příběh manželského páru, který radikálově věznili pět let. Ženu dokonce donutili potratit.

Tlak na těhotnou ženu začali teroristé stupňovat poté, co se k nim její manžel odmítl připojit. „Byli velice naštvaní. Zabili ji dávkováním jídla. Dávali do něj obrovské dávky estrogenu,“ popsala Caitlan Colemanová, jak v zajetí přišla o nenarozenou dceru, kterou s manželem pojmenovali Martyr (Mučednice).

Hlídky v Německu mají chránit uprchlíky, potají je ale zneužívají k prostituci

Příjem velkého množství hormonů během těhotenství může potrat skutečně vyvolat. Colemanová krátce poté slyšela několik jejích únosců, jak se činem chlubí. Tálibán ale před týdnem vydal prohlášení, že žena potratila samovolně.

Colemanová byla těhotná už v roce 2012, kdy ji radikálové spolu s manželem v Afghánistánu unesli. V zajetí porodila dalšího syna a dceru. „Vždy pro mě bylo důležité mít širokou rodinu. Cítila jsem, že to je nejlepší volba. Netušili jsme, jestli bychom měli příležitost, až se vrátíme. Nevěděli jsme, jak dlouho v zajetí budeme,“ praví.

Do Kanady, kde rodina žije, se vrátila před dvěma týdny. Manžele osvobodili Pákistánci, kteří tvrdili, že zasáhli poté, co přikročili hranice. To ale žena popírá. Tvrdí, že v Pákistánu byli více než rok.

Budu dělat mnoho chyb, Kalousek bude můj mentor, říká nejmladší poslanec Dominik Feri

Její manžel Joshua Boyle krátce po návratu do Toronta prohlásil, že jeho ženu únosci znásilnili a jednu z dcer zabili. Colemanová potvrdila, že znásilnění proběhlo někdy mezi lety 2014 a 2015 poté, co teroristé zjistili, že pár píše zprávy, které měly usnadnit jejich nalezení.

„Měli jsme pero, o kterém nevěděli, a brali jsme si malé papíry. Pokoušeli jsme se rozdávat poznámky všem, kteří nebyli jedněmi z gardistů nebo velitelů zapojených do zabití Martyr. Ale pak nás od sebe oddělili, bili nás a napadli mě, protože nás chtěli zastavit,“ vzpomíná Colemanová.

Únosci je během jejich zajetí několikrát zdrogovali a v kufru auta převezli přes hranici mezi Afghánistánem a Pákistánem. To udělali i zkraje října, jenže tentokrát neuspěli.

Piráti jednali s hnutím ANO. Uražený Babiš nepřišel, Bartoš vznesl další požadavky

„Nejprve jsme se obávali, že je to další gang, který se nás snaží unést. Až poté jsem si uvědomila, že nám přišly na pomoc pákistánské síly,“ doplnila Colemanová, jak jejich osvobození vypadalo.

SDÍLET
sinfin.digital