Dva měsíce od voleb. Co teď dělá Hillary Clintonová?

Ačkoliv jí průzkumy veřejného mínění předpovídaly vítězství, prohrála. A od té doby se na veřejnosti takřka neobjevuje. Co vlastně Hillary Clintonová dělá? A už je jasné, kam budou směřovat její další kariérní kroky? 

Během předvolební kampaně jí bylo všude plno, po volbách ale jako by se po ní slehla zem. Možná i proto se hitem na sociálních sítích stala fotografie, kterou si na svém profilu vystavila Margot Gersterová. Mladá americká matka je na ní zachycena s Hillary Clintonovou několik dní po volbách poblíž místa, kde poražená prezidentská kandidátka žije se svým mužem.

 

Pokud nepočítáme uznání porážky, promluvila Clintonová na veřejnosti až týden od prohraných prezidentských voleb. V projevu na charitativním večírku přiznala, že jí prohra zdrtila. „Chtěla jsem se schoulit do klubíčka, vzít si dobrou knížku a už nikdy nevyjít z domu,“ odhalila neúspěšná uchazečka o prezidentský post.

Projev Hillary Clintonové týden po volbách

K přesvědčení, že se na ní vypětí z předvolební kampaně a následné prohry opravdu podepsalo, vedla mnohé také skutečnost, že se Clintonová objevila na veřejné akci bez make-upu. Zdá se však, že takřka sedmdesátiletá politička si neláme hlavu s tím, že ji zachytí fotoaparáty nenalíčenou, protože bez make-upu vychází i nadále běžně z domu, o čemž svědčí fotografie na sociálních sítích, které jí zachycují třeba při nakupování v obchodě.

Momentky z běžného života byly v povolebním období takřka jediné zprávy o Hillary Clintonové. Vypadalo to, že Clintonová žádné další politické ambice nemá a bude se spíše věnovat péči o rodinu a charitě. Dva měsíce po volbách se však objevily spekulace o tom, že by mohla kandidovat na post starostky New Yorku.

Berlín prý před volbami poslal Clintonové peníze

Její blízká přítelkyně a šéfka think-tanku Center for American Progress Jill Tandenová takovou možnost ale vylučuje. „Nečekám, že bude usilovat o tuhle nebo nějakou jinou volenou funkci,“ uvedla v rozhovoru pro CNN. Podle ní se Clintová bude spíše angažovat v charitě. „Myslím, že nyní spíše přemýšlí o tom, jak pomoci dětem a rodinám tak jak to dělala celý svůj dosavadní život,“ zdůraznila Tandenová.  

Jiný její dlouholetý přítel Alan Patricof nicméně před časem naznačil, že Clintonová zvažuje, že do souboje o post starostky New Yorku půjde. „Je to logická odpověď na otázku: ‚Co teď bude Hillary dělat?‘,“ uvedl Patricof pro New York Times.

Clintonová s manželem bude na Trumpově inauguraci

Clintonová prý také dle Patricofa zvažuje, že se stane předsedkyní některé organizace věnující se ženám či dětem, přijme post děkanky na univerzitě nebo se vydá do zahraničních vod. Sama Clintonová se ke svému dalšímu kariérnímu směřování prozatím nevyjádřila.

 

 

 

 

 

 

SDÍLET
sinfin.digital