Dva muži znásilnili 16letou dívku. Podle policie jsou pachateli běženci z Afghánistánu

Šestnáctiletá dívka byla v pátek večer napadena, když šla sama na vlak. Dva muži, kteří podle policie pocházejí z Afghánistánu a do Německa se dostali jako běženci, ji znásilnili. Třetímu v tom zabránili kolemjdoucí. Případ se podle německých médií odehrál v německém městě Höhenkirchen-Siegertsbrunn, asi 20 kilometrů od Mnichova. Dívka skončila v nemocnici, údajní násilníci byli policí zatčeni.

Podle německého serveru Süddeutsche Zeitung byla dívka v pátek večer se skupinou lidí před ubytovnou pro uprchlíky, poté vyrazila sama na vlakové nádraží. Na cestě se k ní však přidali tři muži a dva z nich ji znásilnili.

Muslimští extremisté ho zbili do bezvědomí. Teď fandí gay a bývalý volič Zelených německé krajní pravici

Muži ve věku 27, 18 a 17 let z místa činu utekli. Podařilo se je ale záhy najít díky pátrání, do kterého byl zapojen i vrtulník. Podle policie přišli do Německa z Afghánistánu.

Případ se odehrál jen den poté, co německá kancléřka Angela Merkelová v televizní debatě prohlásila, že v Německu nesmí být žádná témata včetně kriminality migrantů tabu.

Po tomto muži jde policie kvůli teroru v Londýně. Média ukázala tvář 21letého mladíka ze Sýrie

„Chci mít společnost, kde mluvíme o všem,“ uvedla Merkelová na otázku týkající se kriminality migrantů. V jejím pozadí stála statistika bavorského ministerstva vnitra, podle níž v letošním prvním pololetí stoupl počet oznámených znásilnění oproti stejnému období loňského roku o téměř 50 procent. Počet případů, v nichž jsou podezřelými žadatelé o azyl, uprchlíci před válkou nebo cizinci, kteří mohou dočasně v Německu zůstat, se zvýšil dokonce o 91 procent z 66 na 126 případů.

Šéfka vlády spolkové republiky, do níž v letech 2015 a 2016 přišlo téměř 1,2 milionu uprchlíků, uvedla, že všechny takové činy je nutné stíhat a trestat, zároveň by kvůli nim ale neměli být podezříváni všichni běženci. Každý by měl být posuzován individuálně, míní.

Babiš před volbami slábne, lidovci zápasí s pětiprocentní hranici. Takto ukázal rozložení sil poslední průzkum

Merkelová čelila kritickým dotazům i z druhé strany, týkajících se rasismu vůči přistěhovalcům nebo toho, proč jsou lidé deportování do Afghánistánu. Kancléřce se ale dostalo i pozitivních vyjádření. Jeden ze syrských běženců, který je v Německu už dva roky, jí řekl, že ji miluje.

Německá kancléřka před dvěma lety v září rozhodla o tom, že žadatelé o azyl budou do země vpouštěni bez kontrol na hranicích. Postupně ale spolu s vládou azylovou politiku výrazně zpřísnila a dnes říká, že se rok 2015 nesmí opakovat, i když tehdejší rozhodnutí považuje nadále za správné.

SDÍLET
sinfin.digital