FOTOGALERIE: Rabování a pouliční válka. Brazilské město kvůli stávce policistů zachvátilo násilí

HalfPageAd-1

lup

10. 02. 2017 • 18:05

Několikadenní násilnosti ve městě Vitória na jihovýchodě Brazílie nepřežilo přes sto lidí. Chaos vypukl potom, co policisté vstoupili do stávky za vyšší platy, na které stát s ekonomickými potížemi údajně nemá peníze. Vzápětí se začaly množit případy rabování. Podívejte se na pouliční válku a její následky ve fotogalerii.

Mobile-rectangle-3

„Platy se nezvýšily už sedm let. Je to tragédie, ale nikdo s námi nekomunikuje,“ uvedl před časem šéf policejních odborů. Vysvětlil, že policisté chtějí víc peněz i prostředky na lepší vybavení pro své riskantní povolání, a vstoupili proto do stávky.

Toho okamžitě využily gangy i různí zlodějíčci, kteří začali rabovat. Vláda proto do ulic města vyslala na 1 200 vojáků a členů vojenské policie, kteří se při svém postupu na nic neohlíželi. V ulicích jsou armádní vozy a školy nebo obchody zůstávají často zavřené. Vláda nově stávkujícím policistům pohrozila soudy, pokud protest neukončí.

České ministerstvo zahraničí na svých internetových stránkách zveřejnilo informaci, že českým občanům v těchto dnech nedoporučuje cestovat do města Vitória a při cestě do jiných částí státu Espírito Santo radí obezřetnost.

SDÍLET

Billboard-bottom-1