Francie se připravuje na další vlnu koronaviru. Macronova vláda vsadila vše na jednu kartu

Evropu zasáhla pátá vlna koronaviru. Vlády obdobně jako minulý rok zavádějí a experimentují s různými opatřeními. Ve Francii není prozatím situace tak vážná, ale i přesto Macronova vláda zpřísnila pravidla a vytyčila novou strategii v boji proti covidu-19.

Tento čtvrtek bylo ve Francii přes 33 tisíc nových případů covidu-19. Je to již třetí den v řadě, kdy počet nově nakažených přesáhl hranici 30 tisíc, a to ještě minulý týden byla čísla kolem 20 tisíc. Pátá vlna ve Francii je už nyní silnější než ta předchozí. Proočkovanost je přibližně stejná jako v Německu. První dávku vakcíny dostalo přes 77 % obyvatel nad 12 let.

Na rychlý vzestup pandemie francouzská vláda zareagovala novými kroky, které přednesl ministr zahraničí Olivier Véran. Šéf diplomacie hned zkraje uklidnil Francouze tím, že vyloučil jakoukoliv možnost lockdownů nebo zákazů vycházení. Francie totiž vsází vše na očkování a hlavně pak na třetí dávku vakcíny. Možnost nechat se naočkovat třetí dávkou budou mít od této soboty všichni občané starší 18 let, kterým od druhé dávky uplynulo již 5 měsíců. Opatření by se tak mělo týkat přibližně 25 milionů Francouzů.

Zbytek textu je pro předplatitele
dále se dočtete:
  • Jak chce francouzská vláda donutit občany, aby se očkovali?
  • Jak se změní pravidla pro školy?
  • A co se stane, pokud se nepodaří dostat šíření covidu v zemi pod kontrolu?
sinfin.digital