Haribo vyšetřuje dodavatele kvůli otrocké práci. „Zacházejí s lidmi hůř, než se zvířaty,“ zní z Brazílie

Německý výrobce cukrovinek Haribo prošetřuje své dodavatele. Čelí obvinění, že s pracovníky na brazilských plantážích, kteří sklízejí palmové listy na výrobu karnaubského vosku přidávaného mimo jiné do známých želatinových medvídků, se nakládá jako s novodobými otroky. Společnost to dnes uvedla ve svém sdělení.

Česači jsou nuceni spát venku, nemají přístup k čisté pitné vodě a dostávají 12 dolarů na den (265 Kč), vyplynulo z jednoho z dílů pořadu Markencheck, který tento měsíc odvysílala německá televize. „Zachází se s nimi jako s předměty, hůře než se zvířaty,“ řekl německé stanici Deutsche Welle úředník brazilského ministerstva práce.

Temná svědectví z táborů smrti. Univerzita v unikátním projektu mapuje, co trpěli přeživší nacistických lágrů

Mluvčí Hariba podle agentury Reuters uvedla, že firma je zveřejněnými záběry velmi znepokojena. Podmínky, v jakých jsou tamější dělníci nuceni pracovat, označila za nesnesitelné a dodala, že právě probíhá rychlý audit jejích dodavatelů.

Haribo je rodinná firma se sídlem v Bonnu. Zaměstnává na 7000 lidí v deseti zemích, ročně utrží okolo dvou miliard eur (51 miliard Kč). Nejen v Německu proslula reklamním sloganem, který dětem a dospělým slibuje štěstí.

SDÍLET
sinfin.digital