Izrael opět útočil. Jeho střely zasáhly vojenské letiště v Damašku

ČTK

Izraelská armáda zaútočila na vojenské letiště v damašské části Mazza. Útoky způsobily podle arabských médií požár, ale nikoho nezabily, ani nezranily. Izraelské sdělovací prostředky o nich informovaly s odkazem na arabské zdroje, izraelská armáda útok nekomentovala.

Podle syrského zdroje agentury Reuters útočili Izraelci ve tři hodiny po půlnoci s pomocí raket typu země-země.

Televize Al-Majádín, která straní libanonskému Hizballáhu, jenž je spojencem Damašku, oznámila, že na letiště útočila izraelská letadla a letiště zasáhla.

Televize Al-Džazíra hovoří o silném výbuchu na letišti a o požáru, který vznikl po zásahu skladu zbraní.

Al-Majádín uvedla, že syrská vláda nepotvrdila, že je za útokem Izrael, ale podle tohoto zdroje "je téměř jisté", že na letiště útočila izraelská armáda.

Ještě v úterý večer byly terčem náletů pozice Hizballáhu u Damašku a několik bojovníků této šíitské organizace přišlo o život. Podle některých zdrojů i v tomto případě zaútočil Izrael, avšak to nepotvrdil Hizballáh ani Damašek. Syrská agentura SANA obvinila Izrael z útoků u Damašku také minulý týden.

Izrael do bojů v Sýrii nezasahuje s výjimkou úderů na vojenské konvoje Hizballáhu, který má v Sýrii několik tisíc bojovníků. Premiér Benjamin Netanjahu v dubnu přiznal, že izraelská armáda provedla několik desítek útoků na Hizballáh, aby mu zabránila vyzbrojit se pokročilými raketami, které by mohly ohrozit Izrael.

sinfin.digital