Jaký bude svět v roce 2030? Studie pro americkou vládu nastínila scénář, který Západ moc nepotěší

Kam se svět posune v roce 2030 a jakým výzvám bude lidstvo čelit? Studie vypracovaná pro vládu Spojených států Globální trendy 2030: Alternativní světy pojmenovává čtyři zásadní faktory, které nejvíce ovlivní život na planetě v dohledné budoucnosti.

 
 

Ve studii se uvádí, že se poptávka po jídle zvedne o 35 procent, po vodě o 40 procent, a po energiích dokonce o 50 procent. Energetických zdrojů budou mít lidé stále dost na to, aby se vyhnuli výraznějším nedostatkům, rostoucí význam však budou mít obnovitelné zdroje energie.

Svět si oddechl, KLDR oslavila 69. výročí založení bez odpalu rakety. Odborníci přesto zemi kritizují

Potížím se prý nevyhnou regiony typické pro své extrémní počasí. Příkladem jsou deštivý Singapur, suché oblasti na americkém jihozápadě nebo v severní Africe.

Rozvojové asijské státy budou disponovat výrazně větší mocí než dosud, porovnáme-li je se západními státy. Jen Čína bude do roku 2030 těžit z nejsilnější světové ekonomiky.

Spojené státy předběhne dokonce ještě před rokem 2030, uvádí studie americké vlády. Zdraví světové ekonomiky tak bude mnohem více záviset na výkonnosti rozvojového světa.

Více si přečtěte na webu E15.cz. 

SDÍLET
sinfin.digital