"Jsem nový boss ve městě." Muže, který v Charlestonu držel rukojmí, policie zneškodnila

Policie postřelila a těžce zranila muže, který v americkém městě Charleston držel v restauraci několik rukojmích a následně jednoho z nich zabil. Podle starosty města je incident u konce. V restauraci útočil nespokojený bývalý zaměstnanec restaurace, který si podle všeho vyřizoval osobní účty.

Podle agentur zemřel při incidentu jeden člověk, zaměstnanec podniku, kde pracoval i střelec. Toho při rychlém zásahu elitní policejní jednotky postřelily, utrpěl těžká zranění, informuje agentura AP. 

Střelec vešel dpo restaurace v turistickém centru města s nabitým revolverem. „Jsem nový vládce Charlestonu,“ prohlásil podle svědků, kterým se podařilo z restaurace včas dostat. Následně podnik obklíčila policie, uvádí server Post and Courier.

„Všude byly jednotky rychlého nasazení, probíhaly mi před obchodem,“ popisovala médiím situaci místní podnikatelka. „Říkali, že chtějí mluvit se svědkem.“

Drama v Nizozemsku: Útočník držel ženu jako rukojmí v místním rozhlasu

Barman Craig Nelson v nedalekém podniku Proof uvedl, že v okolí je „neskutečně moc policistů v neprůstřelných vestách. Dostali jsme instrukce, abychom se v podniku zamkli,“ řekl místním médiím.

Navzdory prvotním obavám se potvrdilo, že se nejedná o teroristický čin. Podle svědků bývalý zaměstnanec vešel do restaurace s nabitou zbraní. "Byl to Afroameričan okolo 50 let se šíleným výrazem v očích a revolverem v ruce," popisoval situaci jeden ze svědků. 

„Všem řekl, ať jdou dozadu do budovy,“ dodali popis děje v restauraci svědci, kterým se podařilo uniknout a následně zalarmovat policii, která následně útočníka eliminovala. 

SDÍLET
sinfin.digital