Kanibal se přišel sám udat na policii. „Z lidského masa už jsem unavený,“ řekl a ukázal důkazy

Info.cz, ekb

22. 08. 2017 • 18:00

Čtyři muži z Jihoafrické republiky čekají na rozsudek poté, co byli obviněni z kanibalismu. Skupinu udal jeden z kanibalů, který podle BBC došel na policejní stanici a prohlásil, že už je z konzumace lidského masa „unavený“. Když se ho policisté začali ptát na podrobnosti, vytáhl „důkazy“ – část lidské nohy a ruky. 

Policie pak muže doprovodila do jeho domu v provincii KwaZulu-Natal, kde objevila další části lidského těla. S mužem, který se přišel sám udat, se poté svezli další tři kanibalové, z nichž dva působili jako místní přírodní léčitelé.

Čtveřice mužů byla zatčena a obviněna z vraždy a spiknutí k vraždě. Toto pondělí pak stanuli před soudem ve městě Escourt. Mluvčí police se navíc domnívá, že obvinění muži mohou být součástí větší kanibalistické skupiny.  

Vyšetřování šokujícího případu zatím uzavřeno nebylo a policie vyzývá místní obyvatele, jejichž blízcí beze stopy zmizeli, aby vše nahlásili policii. Do případu jsou zapojení i forenzní experti, kteří mají identifikovat pozůstatky nalezené v domě kanibalů – není totiž jasné, zda jde o části jednoho lidského těla, nebo je obětí víc.

V provincii KwaZulu-Natal sousedící s Lesothem nejde o první podobný případ. V Durbanu – největším městě regionu – byl před měsícem zadržen muž, který v batohu ukrýval lidskou hlavu. Předpokládá se, že se ji snažil prodat tradičním léčitelům. 

SDÍLET