KLDR připravuje další raketový test. Horský armádní areál se otřásá, hrozí masivní sesuvy

IvM

Jižní Korea s napětím očekává další severokorejský raketový test. Nastat by mohl už brzy u příležitosti výročí vzniku totalitní země, které připadá na 9. září. Spolu s tím se pozornost upíná i na testovací areál v horské oblasti, kde KLDR provádějí jaderné zkoušky s dalekosáhlými následky. Tam podle vědců hrozí rozsáhlé sesuvy.

„Situace je velmi vážná. Nezdá se, že by do úplného jaderného vyzbrojení KLDR zbývalo mnoho času,“ apeloval během setkání ministrů obrany jihokorejský premiér Lee Nak-yon. „Severní Korea se podle některých chystá k odpálení další mezikontinentální balistické rakety už 9. září,“ dodal podle CNN.

Je tu invaze migrantů, muslimští teroristé budou chtít i v Česku převzít moc, říká zbrojař Hynek

3645101:article:true:true:true

Jihokorejský prezident Mun Če-in a japonský předseda vlády Šinzó Abe se na Východním ekonomickém fóru ve Vladivostoku nechali slyšet, že právě teď je vhodný čas ke zvyšování sankcí a tlaku na KLDR. Oba se navíc domnívají, že ruská a čínská angažovanost je rozhodující.

Podle jihokorejské zpravodajské služby se KLDR chystá uskutečnit další raketový test. Jako datum se nabízí právě 9. září, kdy země slaví výročí svého vzniku. KLDR se k testům v rámci významných dnů uchyluje poměrně často. Právě před rokem takto odpálila jadernou hlavici, která podle zahraničních expertů dosáhla dvojnásobku intenzity do té doby testovaných zbraní.

Video, které zlomilo vaz Forejtovi, nechalo policii chladnou. Skončí to nanejvýš pokutou od radnice, nejde o trestný čin

Severní Korea testuje své zbraně, a to včetně jaderných, v hornaté oblasti na severovýchodě země. Samotná hora je ale podle odborníků v ohrožení. Její kolaps by mohl znamenat pro široké okolí ekologickou katastrofu.

3396677:article:true:true:true

Když KLDR provedla poslední test vodíkové bomby, která byla mnohonásobně silnější než ta, kterou Spojené státy svrhly na Hirošimu, podle satelitních snímků se hora pohnula. „Pokud se hora zhroutí, spustí se řetězec špatných událostí,“ řekl podle serveru Businnes Insider geofyzik Wen Lien-sing.

SDÍLET
sinfin.digital