Konec nevraživosti? Trump prý už nebude drtit Clintonovou s její e-mailovou aférou

Info.cz

Kauza s využíváním soukromého e-mailového serveru pro tajnou pracovní korespondenci byla pro Hillary Clintonou před volbami největší přítěží a Donald Trump jí to rád připomínal. Teď už se k tématu údajně vracet nebude. V televizi MSNBC to prohlásila šéfka Trumpovy kampaně.

Podle řady názorů je to jeden z hlavních důvodů, které stojí za prohrou Clintonové – kauza nezodpovědného nakládání s tajnou pracovní korespondencí se jí vracela jako bumerang. Ať už přičiněním FBI a jejího šéfa, který si pak vyslechl nařčení, že ovlivnil volby, nebo díky samotnému Donaldu Trumpovi. Ten si mocnou zbraň proti své oponentce nemohl nechat ujít.

Příkladem může být říjnová druhá předvolební debata. „Pokud zvítězím, dám ministrovi spravedlnosti instrukce, aby vašemu případu věnoval speciálního prokurátora,“ řekl tehdy Trump.

Tomu je teď zřejmě konec. Jak na stanici MSNBC prohlásila šéfka Trumpova štábu Kellyanne Conwayová, budoucí prezident už o další vyšetřování Clintonové usilovat nebude. Chce jí prý naopak pomoci, aby jí aféra přestala pronásledovat. „Myslím, že když zvolený prezident prohlásí něco takového ještě před inaugurací, je to silný signál,“ řekla Conwayová.

Neznamená to ale, že kauza sama zázračně zmizí. Jak Conwayová sama připomněla, někdejší první dáma musí vědět, že ji řada Američanů stále nepovažuje za čestnou a důvěryhodnou.

sinfin.digital