Legendární generál se může stát Trumpovým ministrem obrany. Uškodí mu románek s novinářkou?

Lukáš Pospíšil

O nejmocnější armádě světa může spolurozhodovat čtyřhvězdičkový generál, jehož ukázkovou kariéru ukončil zpackaný románek s novinářkou. Donald Trump uvažuje podle listu Wall Street Journal o Davidu Petraeusovi jako o ministrovi obrany. Otázka ale stojí: bude mu budoucí prezident tolerovat to, co Clintonové vytýkal?

 

Lehkomyslné nakládání s citlivými informace. Při zpětném pohledu na předvolební kampaň v USA zjevně jedno z největších témat. Aféra s využíváním soukromého e-mailového serveru pro mnohdy tajnou pracovní korespondenci se na Hillary Clintonou lepila měsíce a Donald Trump nevynechal příležitost, aby jí to připomněl.

Posuňme se do současnosti: Donald Trump odpočítává dny, kdy v Bílém domě nahradí Baracka Obamu, horečně sestavuje svůj tým a komentátoři se předhánějí v tom, jak kriticky jeho výběr ohodnotí. Teď jim budoucí nejmocnější muž planety podle listu Wall Street Journal možná dá pořádný důvod: David Petraeus jako ministr obrany.

Petraeus se obdivem k Trumpovi netají. „Je to politický outsider. Možná může ve Washingtonu dosáhnout toho, co insideři, které právoplatně kritizuje, nedokázali,“ řekl v interview pro Deutsche Welle.

sinfin.digital