Lidská krutost nezná mezí: Fotografickou soutěž vyhrál snímek zapáleného slůněte se slonicí

niž

Naše newslettery rozesíláme každý týden

10. 11. 2017 • 12:00

Kam až je lidská krutost ochotna zajít, ukázala indická fotografická soutěž Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017, každoročně organizovaná časopisem Sanctuary Asia. Soutěž vyhrála fotografie zapálené slonice s mládětem, na které dav lidí hodil hořící dehtové koule a petardy. 

Fotografie pořízená fotografem jménem Biplab Hazra získala ocenění v indické soutěži Sanctuary Wildlife Photography Awards, kterou každoročně organizuje časopis o životním prostředí Sanctuary Asia. Snímek, který nese název „Peklo je tady“, zobrazuje slonici se slůnětem, jak v plamenech utíkají pryč ve snaze zachránit si život. O vítězné fotografii informoval portál News18.com.

Fotografie byla pořízena v obci Bangura v západním Bengálsku poté, co dav zvědavých lidí hodil na slony hořící dehtové koule a petardy. Při vyhlášení cen časopis uvedl: „Indie je světovou pevností pro slony indické, je domovem pro více než 70 procent slonů z celkového počtu tohoto druhu. Jenže teď jsou ohroženi. Konfliktů mezi lidmi a slony fatálně přibývá. Pro ta chytrá, jemná a společenská zvířata, která po staletí pobývala na kontinentu, je to teď a tady peklo.“

Fotografie zapálených slonů vyhrála fotografickou soutěž

Slavnostní ceremoniál se konal v neděli večer minulého týdne. Do soutěže bylo zapojeno 5 000 fotografií z celé Asie. Mezi vítěznými snímky ale nebyly jen smutné fotografie jako tato, další příčky obsadily například snímky oslavující krásy přírody nebo zobrazující lidi, jak zvířata naopak zachraňují. 

 

SDÍLET

Naše newslettery rozesíláme každý týden

Šarlatáni brzdí seriózní výzkum účinků antabusu, říká biochemik Cvek

Marek Kerles
Dnes • 08:00

Český biochemik Boris Cvek byl členem mezinárodního týmu, který před třemi lety uveřejnil v prestižním vědeckém časopise Nature důležitou studii o účincích antabusu na rakovinné bujení. Vědci tehdy prokázali, že lék, využívaný pro léčbu alkoholismu, ničí v laboratorních podmínkách nádorové buňky a podobně funguje i při pokusech na myších. Dnes se na celém světě začalo o látce antabus i v odborných kruzích mluvit také jako o možném léku pro pacienty s covidem-19. Podle Borise Cveka je však tenhle předpoklad založen na zcela mylných a neseriozních základech a v konečném důsledku má na solidní výzkum antabusu kontraproduktivní účinek.

Cíl v nedohlednu, česká CNN marně čeká na své diváky

Vojtěch Kristen
Dnes • 06:00

KOMENTÁŘ VOJTĚCHA KRISTENA | Cíl je stále v nedohlednu. Taková je ve zkratce situace stanice CNN Prima News po osmi měsících na trhu. Stanici v průměru sleduje půl procenta lidí u obrazovek, většina pořadů dosáhne na sledovanost pouze v řádu nižších desetitisíců.

Lednové počasí a chyby Francouzů. Co s odstupem víme o blackoutu, který ohrozil Evropu?

Jan Kalous
Včera • 18:39

Možná jste si toho nevšimli, což je dobře. Nevšimla si toho v nějaké větší míře ani mnohá naše média, což už tak dobře není. Evropa se minulý pátek ocitla na hraně blackoutu. Je to ve své podstatě příběh o tom, jak nebezpečnou situaci v přenosové soustavě nastartovala Francie, ale zažehnaly ji české jaderné a uhelné elektrárny.