Lyžování v pandemii? Ano, ale bez barů a s rouškami na lanovkách

Bez takzvaných après-ski barů, zato s rouškami v kabinkách lanovek a s omezením počtu lidí při lyžařské výuce. Tak by měla vypadat nadcházející lyžařská sezóna v rakouských Alpách. Tamní vláda je přesvědčena o tom, že se jí podaří udržet takzvanou lyžařskou ekonomiku navzdory rostoucímu počtu nakažených covidem-19.

Rakouský kabinet dnes představil soubor opatření, která by měla zabránit tomu, aby se opakoval takzvaný případ Ischgl z letošního března. Tyrolské úřady tehdy značně podcenily nebezpečí covidu-19 v tomto lyžařskému středisku, z něhož se během krátké doby nákaza rozšířila přímo i nepřímo do několika zemí Evropy, včetně například Islandu. Vedení Tyrol proto dnes čelí hromadné žalobě.

Rakouská vláda je přesvědčena o tom, že případ Ischgl už se nebude opakovat. V opačném případě by mohl být vážně ohrožen zimní cestovní ruch, který je významným zdrojem příjmů státní pokladny. „Je mi to líto, opravdu velmi líto,“ prohlásil na závěr dnešní tiskové konference o případu Ischgl tyrolský hejtman Günther Platter. Zároveň spolu s několika členy rakouské vlády představil způsob, jakým by se mělo lyžování v Alpách letos ubírat.

Čísla o covidu jsou zavádějící, sledovat počty nakažených nemá pro laika význam, říká Válek

sinfin.digital