Masakr v texaském kostele jako rodinná msta? Tchyni chodily před činem výhružné smsky

Šestadvacetiletý Devin Kelley, který v neděli v baptistickém kostele v Texasu zabil dvacet šest lidí a dalších dvacet zranil, se mohl mstít rodině. Několik dní před činem posílal svojí tchyni výhružné smsky, vyplývá dle BBC z dosavadních výsledků vyšetřování. Bývalý pracovník vojenského letectva, trestaný v minulosti za domácí násilí, si tak zřejmě místo činu nevybral náhodou. Kostel navštěvovali příbuzní jeho ženy, kteří tam ale zrovna v době útokou nebyli. 

Střelec vtrhl do kostela v době, kdy se tam konala ranní bohoslužba. Dvacet tři lidí zastřelil v kostele, dva před budovou a jeden člověk zemřel po převozu do nemocnice. Další dvě desítky osob byly zraněny, včetně šestiletého chlapce. Mezi mrtvými je například také těhotná žena, tři její děti a další členové její rodiny.

V texaském kostele umíraly celé rodiny s dětmi. Pětiletého chlapce vynášel strýc na pokraji smrti

Kelley si zřejmě místo činu nevybral náhodou. Stejný kostel navštěvovali příbuzní jeho manželky a činu předcházely neshody v rodině. Několik dní před činem posílal Kelley výhrůžné smsky své tchnyni. Podle vyšetřovatelů nic nenasvědčuje tomu, že by čin byl motivován rasově či nábožensky. 

Střelec po činu prchal autem, ale začali ho pronásledovat a bylo mu brzo jasné, že neunikne. Podle BBC volal svému otci poté, co ho jeden ze svědků masakru postřelil a říkal mu, že si nemyslí, že přežije. Střelcovo vozidlo nakonec obklíčila policie, která však uvnitř vozu našla útočníka mrtvého, obklopeného množstvím zbraní. Podle vyšetřovatelů se zřejmě zabil sám. 

Babišův exporadce: Skandál! Úředníci MF můžou do živých spisů, gestapo už není nadsázka

Kelly do svého propuštění v roce 2014 sloužil na základně v Novém Mexiku. Armádu ale musel opustit kvůli násilnickým sklonům - mlátil manželku a děti. Jeho spolužáci o něm hovoří jako o podivínovi

SDÍLET
sinfin.digital