Na chatu číhá satan. Jak se Arabové seznamují na internetu

Jitka Jeníková

V uzavřených arabských společnostech přibývá vztahů mezi lidmi, kteří se znají výhradně z internetu. Byť to není vždy jednoduché. Například už jen chatování může být podle duchovních ďáblův úklad. Prvotní porozumění navíc často po odstranění elektronické bariéry střídá zklamání. 

 

Seznámí se, spřátelí, zamilují se do sebe a pak se vezmou. Takový normální průběh vztahu. Jenže v tomhle případě se budoucí manželé setkávají až do sňatku pouze online. A jak známo, virtuální realita se od skutečného života leckdy dost liší. A to, že dívky mají možná o něco menší prsa, splasklejší rty a nejsou tak štíhlé jako na fotkách, a muži možná nejsou tak úspěšní a schopní, jak o sobě tvrdí, může být ještě to nejmenší. Arabští sociologové si kladou otázku, proč si vlastně dnešní mladí hledají svoji drahou polovičku raději online.  

Budoucí partneři se nejčastěji setkávají v chatovacích místnostech, na Facebooku nebo Viberu. Uzavřené společnosti, především ty v Perském zálivu, v nichž se přísně dodržuje segregace pohlaví, znemožňují mladým lidem seznámit se jen tak, v běžném životě. Respektování tradic a dodržování společenských pravidel ale touhu po vztahu nijak nesnižuje.

Mnoho jiných možností nemá
sinfin.digital