Nebe nad Anglií se zbarvilo do oranžova. Lidé na internetu vtipkovali o apokalypse kvůli brexitu

Tropická bouře Ophelia dnes obarvila nebe nad jižní Anglií do oranžova a slunce do ruda, podle meteorologů v důsledku lomu světla na prachu rozptýleném v mase tropického vzduchu. V sociálních sítích na internetu se ale objevila varování šprýmařů, že jde o apokalypsu vyvolanou brexitem.

„Apokalypsa brexitu má podle předpovědí vyvolat oheň a věčné zatracení,“ komentoval na twitteru neobvyklý jev uživatel @mcdonnellandco. „Ha, zdá se, že odpůrci brexitu měli pravdu,“ objevilo se pod hashtagem #BrexitApocalypse.

Babiš se veze na chybách, které udělal Havel. Musíme udržet staré pořádky, říká Bohumil Doležal

„Není to žádná apokalypsa, to jen prach v ovzduší obarvuje nebe do červena,“ pokusil se uvést komentáře na pravou míru Grahame Madge z britské Národní meteorologické agentury. Ústav prý musel zodpovídat množství znepokojených dotazů.

Ophelia dnes z Atlantiku dorazila k Britským ostrovům a postihla hlavně Irsko, kde způsobila dopravní chaos, výpadky proudu i několik úmrtí. Meteorologové rovněž vydali varování pro Skotsko, Wales, Severní Irsko a ostrov Man a pro severní a jižní Anglii.

Vyžírkové jménem republiky: Miloš Zeman na cestách. Komentář Zdeňka Šarapatky

Podle britských odborníků s sebou vzduch ze Sahary cestou do Británie přinesl kromě spousty prachu i popel z lesních požárů v Portugalsku a Španělsku.

SDÍLET
sinfin.digital