Nejbohatší vláda světa. Trumpovi ministři mají více peněz než třetina amerických domácností

Administrativa budoucího prezidenta Spojených států, který do křesla usedne v druhé polovině ledna, je už téměř kompletní. Donald Trump pro svůj kabinet zatím vybral 17 členů a nejde o žádné chudé příbuzné. Objem jejich majetku je větší, než vlastní třetina domácností v USA dohromady. Takové bohatství nemá v prezidentském kabinetu USA obdoby.

Všichni doposud vybraní prezidentovi muži celkem vlastní devět a půl miliardy dolarů. To je více, než kolik má 43 milionů nejchudších amerických domácností z celkových 126 milionů. Čísla vycházejí z údajů z roku 2013, proto byly odhady doplněny údaji o inflaci a zvýšeném počtu amerických domácností.

Vojáci a boháči. 10 klíčových členů Trumpovy vlády

Posledně jmenovaný Tillerson, který se má stát novým ministrem zahraničí, je šéfem ropného gigantu ExxonMobil. Miliardář a budoucí ministr obchodu Wilbur Ross je zase uznávaným investorem, který se zaměřuje především na podniky v potížích. Označením „miliardářka“ se mohou pyšnit i aktivistka v oblasti vzdělávání DeVosová a wrestlingová magnátka McMahonová.  

SDÍLET

Stíhání Babiše se povleče do voleb, státní zástupci z něj mají štít proti svému odvolání. Je to nejbrutálnější doba, kdyby vláda zítra skončila, budu nejšťastnější, říká Benešová

Michal Půr, Vladimír Piskáček

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová patří k politikům, kteří nejdou daleko pro ostré slovo. Před několika týdny se dostala do sporu s vrchním státním zastupitelstvím, které podezírá z úniku citlivých informací ze spisů. Benešová kvůli tomu dokonce čtyři hodiny podávala vysvětlení. „Bylo místy i šokující. Ptali se mne na mnoho vysoce osobních otázek, které byly ještě doplňovány, a měla jsem pocit, že jsem sama podezřelá,“ říká ministryně v exkluzivním rozhovoru s INFO.CZ a upozorňuje, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman může čelit kárné žalobě v restituční kauze.

Přečíst celý článek
sinfin.digital