Nejbohatší vláda světa. Trumpovi ministři mají více peněz než třetina amerických domácností

Info.cz

16. 12. 2016 • 22:51

Administrativa budoucího prezidenta Spojených států, který do křesla usedne v druhé polovině ledna, je už téměř kompletní. Donald Trump pro svůj kabinet zatím vybral 17 členů a nejde o žádné chudé příbuzné. Objem jejich majetku je větší, než vlastní třetina domácností v USA dohromady. Takové bohatství nemá v prezidentském kabinetu USA obdoby.

Všichni doposud vybraní prezidentovi muži celkem vlastní devět a půl miliardy dolarů. To je více, než kolik má 43 milionů nejchudších amerických domácností z celkových 126 milionů. Čísla vycházejí z údajů z roku 2013, proto byly odhady doplněny údaji o inflaci a zvýšeném počtu amerických domácností.

Posledně jmenovaný Tillerson, který se má stát novým ministrem zahraničí, je šéfem ropného gigantu ExxonMobil. Miliardář a budoucí ministr obchodu Wilbur Ross je zase uznávaným investorem, který se zaměřuje především na podniky v potížích. Označením „miliardářka“ se mohou pyšnit i aktivistka v oblasti vzdělávání DeVosová a wrestlingová magnátka McMahonová.  

SDÍLET