Němci jsou proti sjednocování rodin uprchlíků. Příbuzné si chtějí přivést stovky tisíc azylantů

Podle studie deníku Bild je většina Němců proti opětovnému sjednocování rodin uprchlíků ve Spolkové republice. Proti se v anketě postavilo 58 procent respondentů. Právě spojování rodin bylo v minulosti častým argumentem kritiků, kteří se obávali další migrační vlny, ve které by rodinní přislušníci přišli za jednotlivými migranty.Lidé, kterým je v Německu přiznán uprchlický azyl, mají podle německých směrnic právo na to, aby si do země za jistých podmínek přivedli i své rodinné příslušníky. A právě to je trnem v oku některým Němcům. Počet takových žádostí se totiž v posledních letech zvyšuje, jen od roku 2015 jich bylo 230 tisíc.

Odpůrci migrace obviňují Merkelovou z velezrady. Na kancléřku už podali tisíc trestních oznámení

Podle ankety je proti znovu sjednocování uprchlických rodin více žen (62 procent) a více východních Němců (67 procent) než západních Němců (56 procent).

Pohledy na tuto tématiku se různí i podle politických názorů. Například proti znovusjednocení se postavilo 95,8 procent voličů protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) a 67 procent Svobodné demokratické strany (FDP).

V Německu se 24. září konají parlamentní volby a téma uprchlíků bude jednou z klíčových otázek v politické kampani. Favorizovaná kancléřka Merkelová, která usiluje o čtvrté funkční období, v posledních týdnech dala najevo, že nehodlá nijak měnit své postoje v citlivém tématu. Mimo jiné hájila své rozhodnutí z roku 2015 přijmout uprchlíky a uvedla, že by ho udělala znovu.

Přijetí uprchlíků bych zopakovala, říká Merkelová a nelituje. Volá po solidaritě s Itálii a Řeckem

SDÍLET
sinfin.digital