Neuvěřitelný příběh: policie po 18 letech našla v pořádku ženu, kterou jako novorozence unesli

Kamiyah Mobleyová se v 1998 narodila ve floridské nemocnici. Ještě než si jí rodiče stihli odnést domů, někdo ji během pár hodin unesl. Dnes je z ní dospělá žena, která o své minulosti doteď neměla ani tušení a ženu, u které vyrůstala, považovala za svoji pravou matku. 

Policie v Jižní Karolíně dívku nalezla živou a zdravou po sérii různých tipů od lidí. Jeden z posledních dostala loni a právě ten pomohl policisty dovést na stopu 51leté Glorie Williamsové. Tu vyšetřovatelé kvůli podezření z únosu rovnou zadrželi.

Identitu dívky potvrdily testy DNA. Dnes už 18letá mladá žena celou dobu žila pod jiným jménem a v domnění, že je Williamsová její pravá matka.

Průlom. Británie povolila početí dětí s DNA tří dárců

Únos, který se odehrál před 18 lety, poznamenal celou rodinu. Žena vystupující jako zdravotní sestra vzala novopečené matce její osm hodin staré miminko z nemocničního pokoje, aby mu změřila teplotu. Místo toho s ním ale zmizela.

Řadu let pak Shanara Mobleyová v den narození svého prvního dítěte upekla koláč, ukrojila kousek, zabalila ho do alobalu a schovala do mrazáku. Doufala, že z něj bude Kamiyah jednou moct ochutnat. Babička, která si vnučku ani nestihla pochovat, řekla v roce 2008 deníku Times-Union: „Jen jsem se modlila k Bohu, abych ji mohla vidět, ještě než umřu.“

V Česku přibývá matek starších 50 let. Nedělejte to, apeluje porodník

 Rodina Kamiyah je z jejího nalezení štěstím bez sebe. Úřad šerifa v Jacksonville ale náladu mírní – bude záležet na dívce, jak se ke své biologické rodině postaví. „Oběť je nyní dospělá,“ říká šerif Mike Williams, který vyzývá média, aby respektovala dívčino soukromí. 

SDÍLET
sinfin.digital