O tvrdém Trumpovi. Rozhovor s asistentkou pěti amerických prezidentů Eliškou Coolidge Haškovou

Ve Spojených státech zažijí dnes inauguraci 45. prezidenta, Donald Trump míří do Bílého domu hlavním vchodem. Slavnou Oválnou pracovnu navštěvovala i česká emigrantka Eliška Hašková Coolidge, která pro několik prezidentů pracovala jako asistentka. Mluví o sobě jako o uprchlici, stejně jako o Trumpově manželce – Slovince Melanii a nové první dámě USA. V rozhovoru pro Blesk.cz prozradila, co si o Trumpovi myslí.

Práce pro pět amerických prezidentů ji bavila, i když prý byla velmi náročná. V Bílém domě založila Eliška Hašková Coolidge kancelář prezidentských zpráv a svého šéfa prý musela dokonale znát.

„Bylo to o komunikaci s lidmi. Když pan prezident nemohl být někde přítomný, tak poslal nějaké zdravice, které se tam přečetly. A museli jsme ovšem velice opatrně vybírat to, co pan prezident posílal, aby to vždycky reprezentovalo prezidenta Spojených států,“ promluvila Hašková o náplni své práce v sídle prezidenta Spojených států.

Nejdříve přísaha, pak pochod. Jak bude vypadat Trumpova inaugurace

Srovnávat Baracka Obamu s Donaldem Trumpem Hašková nechce. Nový americký prezident podle ní ale bude tvrdý, stejně jako byl v kampani. V rozhovoru pro Blesk.cz mluví také o tom, že jí vůbec nevadí, že za sebou Trump nemá žádné zkušenosti ze státní správy.

„Vidím, že Donald Trump něco vybudoval, něco má za sebou. Umí vést, umí vyjednávat a nikomu nic nedluží a je připravený doopravdy sloužit státu,“ reagovala na otázku, čím jí nový prezident učaroval.

NA VIDEOROZHOVOR SE MŮŽETE PODÍVAT NA BLESK.CZ

SDÍLET
sinfin.digital