Odejde Putin? Článek, který to tvrdil, rychle zmizel

Předčasné volby už příští rok na jaře a konec Vladimira Putina jako ruského prezidenta. Šokující předpověď, která se objevila na internetových stránkách jedněch z největších ruských novin Moskovskij komsomolec. Dlouho tam ale nevydržela, redakce podle serveru Moscow Times článek rychle stáhla. 

Prognóza zazněla v rozhovoru se  znalcem Kremlu Valerijem Solovejem. Profesor Moskevské státní univerzity řekl, že Putin v poslední době čelí jistým problémům, kvůli kterým předá moc někomu jinému.

 Solovej je přitom obvykle dobře informovaný. Na začátku letošního roku například správně předpověděl, že se novým šéfem prezidentské kanceláře stane Anton Vajno, a vystřídá tak Putinova dlouholetého Putinova spolupracovníka Sergeje Ivanova.

"Profesor Moskevské státní univerzity řekl, že Putin v poslední době čelí jistým problémům, kvůli kterým předá moc někomu jinému."

Zda se splní i nejnovější Solovejova předpověď, bude jasné už brzy. Kreml by podle profesora měl změnit oznámit v prosinci. Putinovým nástupcem by se mohl stát premiér Dmitrij Medveděv, který současného ruského prezidenta už jednou vystřídal. Příliš se to ale údajně nelíbí konzervativním kruhům v ruském vedení.

Rozhovor, ve kterém tyto informace zazněly, zmizel prakticky okamžitě po zveřejnění. Šéfredaktor novin Moskovskij komsomolec uvedl, že se tak stalo kvůli několika faktickým chybám v článku. Jejich náprava podle něj bude trvat několik dní. 

SDÍLET
sinfin.digital