Ozbrojená komanda pročesávají druhé největší město Británie. Pátrají po teroristech

23. 03. 2017 • 09:41

Britská policie rozplétá souvislosti středečního útoku v Londýně. V noci provedla razii v Birminghamu, kde ozbrojené komando vtrhlo do jednoho z bytů. Podle svědka citovaného BBC policisté zatkli tři muže. Podle policie proběhlo obdobných zásahů celkem šest a zadrženo bylo sedm lidí.

BBC uvedla, že je možné, že si útočník v Birminghamu vypůjčil auto. Muž, jehož jméno stále není veřejně známo, s vozem včera najel do lidí na Westminsterském mostě a následně další zranil u budovy parlamentu, kde taky ubodal policistu. Celkem zavraždil 4 lidí a 40 jich zranil. Většina z nich zůstává v nemocnicích a sedm bojuje o život.

Policie sama souvislost razie s teroristickým útokem nepotvrdila. Obecně ale z taktických důvodů zůstává mlčenlivá a nesdělila ani, co ví o londýnském útočníkovi.

Policie v anglickém hrabství West Midlands, jehož součástí je i Birmingham, novináře s dotazy k razii odkázala na Scotland Yard, tedy metropolitní policii. Londýnské bezpečnostní složky k tomu pouze sdělily, že z operačních důvodu nebudou akci komentovat.