Pašeráci u jemenských břehů topí mladé migranty. Mrtvých bude přes sto

10. 08. 2017 • 15:34

U jemenských břehů se zřejmě utopilo dalších 55 migrantů z Afriky poté, co je pašeráci násilím přinutili naskákat do vody. Na lodi bylo na 180 běženců z Etiopie a Somálska. Podle agentury Reuters to dnes uvedla Mezinárodní organizace pro migraci (IOM), podle níž jde už o druhý podobný čin za dva dny.

„Viděli jsme pět mrtvých těl a můžeme potvrdit pět obětí... Padesát lidí se ale stále pohřešuje, takže bude zřejmě 55 mrtvých,“ řekla agentuře Reuters mluvčí IOM Oliva Headonová.

Už ve středu večer IOM oznámila, že u břehů Jemenu zemřelo zhruba 50 mladistvých migrantů z Etiopie a Somálska. Utopili se poté, co pašerák asi 120 lidí z člunu nahnal do vody. „Přeživší našim kolegům na pláži řekli, že je převaděč zatlačil do moře, když u pobřeží viděl nějaké osoby podobné úředníkům,“ řekl podle agentury Reuters zástupce IOM Laurent de Boeck.

Pracovníci IOM nalezli ostatky 29 afrických migrantů pohřbených na pláži v provincii Šabva u Adenského zálivu. Do provizorních hrobů je uložili přeživší. Dalších 22 osob je nezvěstných. „Byli všichni poměrně mladí, průměrný věk byl kolem 16 let,“ poznamenala k prvnímu incidentu mluvčí IOM.