Pátrání po ztraceném chlapci v Barceloně skončilo tragédií. Sedmiletý Julian je mrtvý

luš

20. 08. 2017 • 18:50

Sedmiletý chlapec Julian Cadman, kterého rodina pohřešovala od čtvrtečního útoku v Barceloně, je mrtvý. Informoval o tom server BBC s odkazem na katalánskou policii. Chlapec je jednou ze třinácti obětí, které zahynuly ve čtvtek poté, co do davu lidí na barcelonském bulváru La Rambla najel útočník dodávkou.  

„Budeme si pamatovat jeho úsměv a památku na něj si uchováme ve svých srdcích,“ vzkázala zdrcená rodina.

Pátrání po sedmiletém Julianovi sledoval s napětím celý svět. Chlapec přicestoval do Barcelony se svojí matkou Jom. Ta při útoku na bulváru La Rambla utrpěla vážné zranění a v nastalé panice svého syna ztratila z dohledu. „Neustále se po něm ptala,“ uvedl novinářům lékárník Fouad Bakkali, který se o ženu staral před příjezdem záchranářů.

Chlapcův otec se okamžitě vydal do Barcelony, zatímco dědeček zveřejnil na Facebooku Julianovu fotku a prosil o pomoc při hledání vnuka.

Deník El País v sobotu přišel s informací, že Juliana našli v nemocnici. Katalánská policie však tvrzení dementovala. Na svém twitteru zveřejnila, že nikoho nehledá, natož aby našla nějaké ztracené dítě. „Všechny oběti a zranění byli lokalizováni,“ ujistila.

V médiích a na sociálních sítích se od té doby spekulovalo, zda je chlapec živý, nebo po smrti. Černý scénář mělo naznačovat i svědectví britského turisty Harryho Athwala,který se po útoku staral o vážně zraněného malého chlapce. „Položil jsem mu ruku na záda a věděl jsem, že už nežije. Hladil jsem ho po vlasech a zůstal jsem u něj. Nechtěl jsem to dítě zanechat uprostřed silnice,“ řekl Athwal listu The Mirror.

V neděli se osud malého Juliana konečně vyjasnil. Katalánská policie oznámila, že chlapec zemřel. Je jednou ze třinácti obětí, které zahynuly poté, co do davu lidí na barcelonském bulváru La Rambla najel útočník dodávkou.  

SDÍLET