Pilot vrtulníku s majitelem fotbalového klubu v Leicesteru nejspíš zachránil stovky životů

urm

29. 10. 2018 • 08:15

Pilot vrtulníku, který se zřítil vedle stadionu v Leicesteru krátce po fotbalovém zápase anglické Premiere League, nejspíš zachránil stovky životů. Britská média a oslovení odborníci se shodují, že pilot Eric Swaffer, který při nehodě zahynul, neměl šanci pád odvrátit a mohl jen minimalizovat jeho následky.  

V okolí stadionu se pořád nacházelo zhruba 31.000 fanoušků, kteří byli na odchodu ze stadionu. Kolem byly i desítky policistů, kteří byli u nehody takřka okamžitě. Nebýt Swafferova manévru s tařka neovladatelným strojem, následky mohly být mnohem horší. 

Spolu se Swafferem ve vrtulníku zahynula i jeho přítelkyně a kopilotka Izabela Lechowiczová. Klub v Leicesteru potvrdil i smrt majitele týmu, který před třemi lety získal anglický fotbalový titul, Thajce Vichaie Srivaddhanaprabbhy. Na palubě byla ještě thajská královna krásy Nursara Suknamaiová a asistent majitele klubu Kaveporn Punpare.

Podle deníku Daily Mail helikoptéra mířila na letiště v Lutonu, kde chtěl majitel klubu stihnout letadlo do Thajska. Swaffer a jeho přítelkyně byli blízkými spolupracovníky Thajce a létali pro něj pravidelně. Stejně tak v minulých letech přepravovali například i některé členy královské rodiny. 

SDÍLET