Počet obětí teroru v Katalánsku stoupl na 16. Zemřela žena, která doteď bojovala o život

Útoky v Katalánsku mají oficiálně 16. oběť. V nemocnici zemřela zraněná jedenapadesátiletá žena, která tam po úderu teroristů ležela v kritickém stavu. Informovaly o tom agentury AFP a EFE. Islamisté při útocích minulý týden zranili na 130 lidí.

List La Vanguardia uvedl, že žena zemřela dnes ráno a že šlo o německou občanku. Je jednou z obětí teroristického útoku v centru Barcelony na turisticky oblíbeném bulváru La Rambla. Jeden z fanatiků tam do lidí najel dodávkou a policie ho později zastřelila.

Dojemné gesto usmíření. Otec tříleté oběti z Barcelony objal během pietní akce imáma

V nemocnici stále zůstává 24 z více než stovky zraněných. V souvislosti s barcelonským útokem zemřelo 14 lidí, další dvě oběti přišly o život jinde.

Podle soudních zdrojů citovaných španělskými médii chtěla organizovaná teroristická skupina původně provést mnohem větší útoky a zaměřit se na barcelonské památky.

Buňka měla podle dosavadního šetření 12 členů; pouze čtyři přežili a jsou zatčeni. Dva přišli o život při explozi ve městě Alcanar, kam teroristé přivezli bomby, určené k útokům podle původního plánu.

Islámský stát hrozí smrtí papeži Františkovi. Je v bezpečí, ujišťuje Vatikán

Španělský generální prokurátor José Manuel Maza již dříve řekl, že soudní proces, který má vyjasnit okolnosti útoků v Katalánsku, bude složitý a vyšetřování se zúčastní i jiné země. Nevyloučil, že se některým teroristům podařilo uprchnout.

SDÍLET
sinfin.digital