Podívejte se na Zemanův přílet do Číny. Při vystupování zavrávoral

lup

12. 05. 2017 • 19:29

Prezident Miloš Zeman se v Pekingu sešel s čínským protějškem a zahájil týdenní návštěvu země. Jeho přílet zachytily kamery čínské televize. Při vystupování z letadla prezident, který své zdravotní problémy opakovaně přiznává, lehce zavrávoral. Podívejte se na video.

Přílet Miloše Zemana kameramani zachytili hned od prvních chvil. Ve dveřích leteckého speciálu se objevil s hůlkou a pomalým krokem se vydal vstříc přistaveným schodům. Po chvíli ale nečekaně lehce zavrávoral, změnil tempo a udělal úkrok doprava, přičemž hledal oporu v blízkém zábradlí.

Při následném pomalém sestupování ze schodů Zemana pod ramenem jistil jeho doprovod.

Není to poprvé, kdy kamery zachytily českého prezidenta v podobné situaci. Problémy měl například při sestupování ze schodů při návštěvě Portugalska na konci loňského roku. 

Zemanovo zdraví je tématem debat dlouhodobě, v poslední době především s ohledem na oznámenou kandidaturu, ve které hraje zásadní roli. 

Zeman se ke svému stavu naposledy obšírně vyjádřil, když oficiálně oznamoval záměr ucházet se o další mandát. Svůj zdravotní stav tehdy označil za stabilizovaný a řekl, že pro něj při rozhodování byl neutrálním faktorem. Řekl, že absolvoval vyšetření, které potvrdilo, že má cukrovku a polyfunkční neuropatii, která je právě příčinou jeho problémů s chůzí.

SDÍLET